راهنمای کامل: همه آنچه باید در مورد کلایمرهای خانگی بدانید


  مقدمه:


  کلایمر های خانگی امروزه جزء اصلی برخی از خانه ها محسوب می شوند و دیگر تنها مربوط به ویلاهای لوکس نیستند. با این حال، کلایمر بر خلاف سایر لوازم خانگی ارزان نیست. کلایمرهای خانگی هزینه ساخت و ساز تا حدودی پیچیده ای دارند که ممکن است شامل تعمیر داخلی یا تعویض سیم کشی برق و لوله های بهداشتی باشد.

   

  هزینه های مرتبط با کلایمر خانگی


  اگر به فکر خرید کلایمر با قیمت پایین هستید، هزینه های اضافی نیز وجود دارد که باید در بودجه خود لحاظ کنید. از ابتدای نصب کلایمر که نیاز به تنظیماتی در ساختار خانه با هزینه چند ده هزار تومانی دارد تا لوازم داخلی مانند طراحی درها، ورودی، کف، سقف و البته نورپردازی. این ممکن است صورت حساب شما را افزایش دهد، اما کلایمرهای خانگی در افزایش ارزش ملک شما تقریباً 10٪ نقش دارند.

   

  مبالغ اضافی تخصیص یافته است


  هزینه های کلایمر خانگی علاوه بر نوع کلایمر و لوازم جانبی آن شامل هزینه نصب می باشد که به شرح زیر توزیع می شود:

  • هزینه نصب کلایمر: میانگین هزینه نصب کلایمر بین 90 تا 140 هزار درهم می باشد.
  • قیمت کلایمرهای برقی و هیدرولیک بین 90 تا 140 هزار درهم است.
  • قیمت کلایمرهای صنعتی بین 50 تا 129 هزار درهم است.
  • قیمت کلایمر خانگی بین 120 تا 150 هزار درهم است.
  • کلایمرهای ساختمانی از 5 طبقه تا 13 طبقه قیمتی بین 115 تا 150 هزار درهم دارند.


  الزامات نصب لازم

  وجود طیف گسترده ای از کلایمرهای خانگی طیف گسترده ای از قیمت ها و روش های نصب را ارائه می دهد. علاوه بر داشتن گزینه های فن آوری جذاب و مفید، باید جستجو کنید و برای یافتن مناسب ترین آن تلاش کنید.

  اگر خانه شما در مرحله ساخت و ساز باشد یا بخواهید آن را تغییر دهید، الزامات نصب کلایمر خانگی نیز متفاوت است. برخی از انواع کلایمر ممکن است به فضای مخصوص به خود نیاز داشته باشند.

  دارایی کلایمر خود را حفظ کنید

  تعمیر و نگهداری منظم توسط کارگران حرفه ای به جلوگیری از خرابی های ناگهانی کمک می کند. اما با این وجود، لازم است در مورد روش های عملیاتی برای موارد اضطراری جزئی جویا شوید.

   

  سوالات متداول در مورد کلایمر خانگی


  – قیمت کلایمرهای خانگی چقدر است؟


  برآورد هزینه ها به عوامل متعددی مانند اندازه کلایمر مورد نیاز و تعداد طبقات مربوط می شود. البته، با این حال، نمی توانید تخمین های دقیقی بدست آورید.

  – آیا بیمه یا تامین اجتماعی می تواند نصب کلایمر خانگی را تضمین کند؟


  از آنجایی که کلایمرهای خانگی یک ضرورت برای درمان پزشکی نیستند، بلکه وسیله ای برای آسایش هستند، یکی از خدمات موسسات بهداشتی نیستند. با این حال، برخی از موسسات خیریه ممکن است بتوانند به افراد ناتوان یا سالخورده با توجه به سلامت آنها کمک کنند.

  – کلایمر خانه چقدر سریع و ایمن است؟


  متوسط ​​سرعت کلایمرهای خانگی می تواند به 1 متر در ثانیه برسد و کلایمرها بر اساس استانداردهای ایمنی و ایمنی بین المللی ساخته شده اند تا تجربه ای رضایت بخش و سالم داشته باشند.

  – تفاوت کلایمر خانگی و تجاری چیست؟


  کلایمرهای مسکونی و تجاری از نظر اندازه و وزن متفاوت هستند، اما از نظر ایمنی مشابه هستند.

  در نتیجه، باید بودجه خود را تنظیم کنید و از پیشنهادات نگهداری بهره مند شوید. اگر یکی از اعضای خانواده شما به روش آسان تری برای بالا رفتن از پله ها نیاز دارد، کلایمر های خانگی بهترین راه حل هستند. با گزینه های زیادی برای طراحی و هزینه، پیدا کردن بهترین کلایمر حتی آسان تر است.

   

  آنچه باید در مورد کلایمرهای الکترونیکی بدانید


  اول: الزامات


  اول از همه، نصب این نوع کلایمر مستلزم وجود یراق آلات از پیش است، همچنین وجود اتاق برای موتور الزامی نیست، اما مهم است که کلایمرها در سطح زمین سوراخی کمتر از آن داشته باشند. 1 متر، علاوه بر ارتفاع کافی در طبقه آخر حداقل 3.25 متر و فضای مناسب. بنابراین، باید زودتر معمار را از تمایل خود برای نصب کلایمر برقی مطلع کنید. سپس شرکت کلایمر برای ارائه طرحی متناسب با نقشه ساخت همکاری می کند.

  همچنین باید از چندین منبع انرژی الکتریکی تامین شود، زیرا به 3 منبع نیاز دارد که یکی از آنها جدا از تاسیسات است. علاوه بر این، برای در نظر گرفتن وزن بار و طراحی، باید تعداد تقریبی سرنشینان کابین را محاسبه کنید. برای باز کردن درب کلایمر در طبقات مورد نیاز نیز باید فضای مناسبی در نظر گرفته شود.

  دوم: اجزاء


  کلایمر برقی از یک موتور قدرتمند، طناب های فولادی و وزنه های تعادل و ریل هایی که کلایمر را به حرکت در می آورد، تشکیل شده است. در محفظه کلایمر، یک صفحه کنترل وجود دارد که شامل دکمه های طبقه و زنگ اضطراری است، زیرا کلایمر را به اتاق کنترل خارجی متصل می کند. برای کمک به توقف کلایمر، ترمزها و گلگیرهای کف در سوراخ زمین وجود دارد. کلایمر دارای دو در است که یکی در داخل کابین و دیگری در بیرون در هر طبقه ثابت است.

  سوم: مزایا


  کلایمرهای برقی در گزینه های مختلفی موجود هستند و هزینه آنها نسبت به انواع دیگر کلایمرها کمتر است. بنابراین، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و در دسترس است.

  چهارم: معایب


  ممکن است نیاز به نگهداری و نظارت دقیق داشته باشید، به خصوص که ممکن است صداهای بلند ایجاد کند و ارتعاشات مزاحم ایجاد کند. اضافه کردن آنها پس از ساخت نیز دشوار است زیرا به گودال و موتورخانه نیاز دارند.

  هزینه کلایمرها چه برقی و چه هیدرولیک متفاوت نیست، اما با بهره مندی کلایمر از تزئینات داخلی، درهای شیشه ای و نوع موتور (ایتالیایی یا ترکی)، قیمت آن افزایش می یابد.

  آنچه باید در مورد کلایمر خانگی بدانید؟


  اول: الزامات


  مانند کلایمرهای الکتریکی، به سوراخی در زمین نیاز دارد، اما عمق کمتری دارد.

  دوم: مزایا


  سوراخ مورد نیاز بیش از 20 سانتی متر نیست و نیازی به موتورخانه ندارد. علاوه بر این، با سکون، لرزش کمتر و اختلال کمتر مشخص می شود.

  چهارم: معایب


  این کلایمرها نسبتاً کند در نظر گرفته می شوند و برای نشت هیدرولیک نیاز به تعمیر و نگهداری منظم ماهانه دارند. شایان ذکر است قیمت بالای آن نسبت به سایر کلایمرها می باشد.

   

  انواع کلایمر خانگی


  پنج نوع اصلی کلایمر خانگی وجود دارد که بسته به سیستم عامل و هزینه ها متفاوت است. کلایمرهای کابلی گران ترین هستند، در حالی که حمل و نقل هوایی کم هزینه ترین هستند. در مورد بقیه انواع، مانند کلایمرهای کششی بدون موتورخانه، کلایمرهای هیدرولیک و کلایمرهای زنجیره ای، در محدوده متوسط ​​قرار می گیرند.

  این سبک ها دارای طرح ها و اندازه های متفاوتی هستند که متناسب با بار مورد نظر برای حمل و نقل و متناسب با طراحی منزل شما باشد.

  سیستم عامل کلایمر خانگی


  هر نوع کلایمر خانگی سیستم خاص خود را دارد، به عنوان مثال کلایمرهای کابلی به صورت پیچیده عمل می کنند. این نوع کلایمر به شفت و سیستم کنترل و وزنه و موتورخانه نیاز دارد. بیشتر در ساختمان های حجیم استفاده می شود زیرا نیاز به فضای وسیع تری دارد و به دلیل نیاز آن بهتر است در زمان ساخت نصب شود.

  کلایمرهای زنجیره ای ممکن است شبیه کلایمرهای قبلی باشند، اما دوام بیشتری دارند و کمتر دچار خرابی می شوند. فضای زیادی نمی گیرد چون نیازی به موتورخانه ندارد که این ویژگی خوبی است.

  در مورد کلایمرهای کششی، آنها از طریق وزنه ها حرکت می کنند و نیازی به گودال یا اتاق ندارند. اما با توجه به اجزای آن به فضای بالایی نیاز دارد.

  کلایمرهای هیدرولیک دارای پیستون با فشار بالا در داخل سیستم سیلندر هستند، موتورخانه را اشغال نمی کنند و فقط به یک صفحه کنترل کوچک نیاز دارند.

  هزینه بالای حمل و نقل هوایی با ویژگی هایی همراه است، زیرا آنها نیازی به سوراخ یا اتاق ندارند و از سیستم خلاء استفاده می کنند، ساده تر است و می توان آن را به راحتی به خانه شما اضافه کرد.

   

  © 2023 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.