کاغذ چگونه بازیافت می شود

  هر ساله بیش از 400 میلیون تن کاغذ و مقوا در سطح جهان تولید می شود که بیش از نیمی از تولیدات آن از چین، ایالات متحده و ژاپن است . در سال 2016، آمریکایی ها به تنهایی 70 میلیون تن کاغذ در سال یا تقریباً 514 پوند برای هر نفر مصرف کردند.

  حداکثر میزان مصرف بریتانیا نزدیک به 13 میلیون تن در سال 2000 به دست آمد و به طور پیوسته به نرخ 9.1 میلیون متریک تن یا 305 پوند برای هر نفر در سال 2015 کاهش یافته است.

  بیشتر این کاغذ را می توان بازیافت کرد، که فرآیند پردازش مجدد کاغذ باطله برای استفاده مجدد است.

  اوراق باطله از:

  • ضایعات کارخانه کاغذ
  • ضایعات کاغذ دور ریخته شده پس از مصرف مصرف کننده - به عنوان مثال: روزنامه های قدیمی، مجلات، کاغذ چاپگر سفید، مقوا، و کاغذهای بسته بندی


  کاغذ یکی از آسان‌ترین مواد ضایعاتی است، با این حال، کاغذ در نهایت به جایی می‌رسد که به دلیل کوتاه شدن تدریجی الیاف در هر بار بازیافت، دیگر قابل بازیافت نیست.

  هر تن متریک (1000 کیلوگرم) کاغذ ضایعاتی تقریباً می تواند صرفه جویی کند:

  • 19 درختی که می توانند سالانه 127 کیلوگرم دی اکسید کربن را از جو جذب کنند
  • 1500 لیتر روغن
  • 2.68 متر مکعب فضای دفن زباله
  • 4400 کیلووات انرژی
  • 29000 لیتر آب


  بازیافت در آمریکا فضای زیادی برای بهبود دارد، به طوری که تنها 63 درصد کاغذ تولید شده در سال 2013 و 67 درصد کاغذ در سال 2015 بازیافت شد . با فرض اینکه سایر نقاط جهان نرخ بازیافت کاغذ مشابهی دارند، تقریباً 150 میلیون تن کاغذ و مقوا هر ساله در محل های دفن زباله ته نشین می شود یا سوزانده می شود.

  بازیافت یک بار از ساندی نیویورک تایمز تقریباً 75000 درخت را نجات می دهد ، که برای جذب 1 میلیون پوند دی اکسید کربن در هر سال کافی است!

   

  خرید ضایعات کاغذ


  اگر جهان بتواند به نرخ بازیابی و بازیافت 100 درصدی کاغذ دست یابد، امسال تقریباً 2.5 میلیارد درخت نجات خواهند یافت!


  فرآیند بازیافت کاغذ: مرحله به مرحله


  چه کاغذ خود را بازیافت کنید و چه کاغذ ضایعاتی در مقیاس صنعتی، فرآیند اساساً یکسان است. با این حال، بسته به کیفیت کاغذ بازیابی شده، ممکن است در برخی موارد مراحل اضافه یا حذف شوند، در حالی که روزنامه نازک سبک وزن به مراحل کمتری نسبت به جعبه های مقوایی ضخیم نیاز دارد.

  همچنین می توان برای حذف تعداد بیشتری از آلاینده ها در کاغذ مانند بیسفنول A، فتالات ها، فنل ها، روغن های معدنی، بی فنیل های پلی کلره (PCB) و فلزات سمی ، مراحل دیگری اضافه کرد .

  مرحله 1: جمع آوری


  فرآیند بازیافت کاغذ با تک تک کاربران (منازل، مشاغل، دانشگاه ها، تولیدکنندگان صنعتی) که زباله های کاغذ را جمع آوری و در سطل ها ذخیره می کنند، آغاز می شود.

  بازیافت‌کنندگان و تاجران کاغذ این کاغذ را جمع‌آوری می‌کنند و در یک ظرف بزرگ بازیافت با هم ترکیب می‌کنند.

  مرحله 2: مرتب سازی و حمل و نقل


  پس از جمع آوری، کاغذ اندازه گیری و از نظر کیفیت درجه بندی می شود. کاغذهای باطله با کیفیت مشابه ترکیب می شوند زیرا دارای مقادیر مشابهی از الیاف هستند که می توان از خمیر آن استخراج کرد. سپس کاغذ به مراکز بازیافت کارخانه کاغذ کشیده می شود.

  پس از ورود به مرکز بازیافت، کمیت و کیفیت (تمیز بودن و نوع) کاغذ اندازه گیری شده و قرارداد خرید برای بازیافت کننده صادر می شود. این اندازه‌گیری‌های کیفیت کاغذ همچنین برای تعیین اینکه آیا نوع کاغذ باطله مورد قبول است یا رد می‌شود، استفاده می‌شود. برخی از بازیافت‌کنندگان گریدهای مخلوط کاغذ ضایعاتی را می‌پذیرند، در حالی که برخی دیگر فقط کیفیت مطلوب کاغذهای باطله را می‌پذیرند.

  پس از پذیرش توسط مرکز بازیافت، کاغذ بازیافت شده بر اساس عملیات سطح و ساختار آن دسته بندی می شود. به عنوان مثال، کاغذهای سبک وزن بسیار نازک مانند روزنامه ها جدا از مواد کاغذی ضخیم مانند پوشه های کاغذی دسته بندی می شوند. این مرتب سازی مهم است زیرا درجات مختلفی از مواد کاغذی بر اساس مواد ضایعاتی تولید می شوند.

  مرحله 3: خرد کردن و خمیر کردن


  پس از مرتب‌سازی، کاغذ را خرد می‌کنند تا مواد به قطعات کوچک تقسیم شود. پس از خرد شدن مواد، مقدار زیادی آب به همراه سایر مواد شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن، هیدروکسید سدیم و سیلیکات سدیم اضافه می شود تا الیاف کاغذ تجزیه و جدا شود.

  محلول دوغاب حاصل که به عنوان خمیر شناخته می شود، قوام جو دوسر دارد و ماده خامی است که برای تولید کاغذ استفاده می شود. این فرآیند تبدیل مواد کاغذ ضایعاتی به خمیر به عنوان خمیر کاغذ شناخته می شود.

  سپس خمیر از طریق یک سری صفحه نمایش، و یک فرآیند سانتریفیوژ مانند عبور داده می‌شود تا آلاینده‌های بزرگ‌تری مانند گیره‌های کاغذ، منگنه‌ها، نوارها و فیلم‌های پلاستیکی که در کاغذ ضایعاتی گنجانده شده‌اند، حذف شوند.

  مرحله 4: مخزن شناور / جوهرزدایی


  پس از حذف آلاینده های بزرگتر، خمیر کاغذ به مخزن شناور اضافه می شود که در آن مواد شیمیایی و حباب های هوا رنگ ها و جوهرها را حذف می کنند تا خلوص و سفیدی محصول را افزایش دهند.

  اگر رنگ سفید به عنوان محصول مورد نظر باشد، ممکن است برای افزایش بیشتر سفیدی، پراکسید هیدروژن و سایر عوامل سفید کننده اضافه شود. این مرحله به طور مداوم خمیر را سفید می کند تا زمانی که برای مرحله پردازش نهایی آماده شود.

  گاهی اوقات برای ایجاد محصولات رنگی رنگ اضافه می شود و در برخی موارد مقدار کمی رنگ آبی و سیاه برای ایجاد یک کاغذ چاپ سفید روشن اضافه می شود. خمیر کاغذ قهوه ای، مانند خمیر کاغذی که برای ساخت دستمال کاغذی استفاده می شود، سفید نمی شود.

  خمیر را که اکنون 99 درصد آب و یک درصد فیبر در این مرحله تشکیل می دهد، ممکن است با خمیر ساخته شده از مواد جدید ترکیب شود تا خواص آن افزایش یابد و سپس روی دستگاه کاغذ پمپاژ شود.

  مرحله 5: خشک کردن / تکمیل برای استفاده مجدد


  سپس خمیر را روی غلتک‌هایی که آب اضافی را فشار می‌دهند، یا یک ماشین ارتعاشی می‌گذرانند تا محصولی از 50 درصد آب و 50 درصد فیبر ایجاد شود. خمیر را می توان به تنهایی استفاده کرد یا می توان الیاف چوب بکر اضافی را به خمیر اضافه کرد تا به کاغذ استحکام یا صافی بیشتری بدهد.

  اگر کاغذ پوشش داده شده برای چاپ صاف مورد نظر باشد، ممکن است یک مخلوط پوششی روی کاغذ در نزدیکی پایان فرآیند تولید کاغذ یا پس از تکمیل فرآیند اعمال شود.

  سپس، ورق‌ها در دمای 130 درجه فارنهایت از غلتک‌های گرم شده با بخار عبور می‌کنند تا رول‌های بلندی از ورقه‌های کاغذ مسطح را تشکیل دهند. یک رول از این کاغذ می تواند به عرض 30 فوت و وزن آن تا 27 متریک تن باشد.

  در این مرحله، گاهی اوقات پوشش هایی مانند نشاسته سیب زمینی به کاغذ اضافه می شود تا جوهر مانند هنگام نوشتن روی دستمال کاغذی پخش نشود. سپس انتهای رول بریده شده و بازیافت می شود تا خمیر جدیدی تولید شود.

  سپس رول کاغذی به‌دست‌آمده به بخش‌های کوچک‌تر کوتاه می‌شود و برای تولیدکنندگان مختلفی که از کاغذ برای تولید محصول خود استفاده می‌کنند، مانند چاپ روزنامه، کاغذ بسته‌بندی، کاغذ چاپ و عایق سلولزی دمیده فرستاده می‌شود.

  کل فرآیند بازیافت روزنامه حدود 7 روز طول می کشد و مطالعات نشان می دهد که کاغذ می تواند تقریباً 7 بار قبل از از دست دادن یکپارچگی خود بازیافت شود.


  متأسفانه، محدودیتی برای بازیافت کاغذ بازیافت شده وجود دارد. در طی فرآیند بازیافت کاغذ، تک تک الیاف کاغذ هر بار که بازیافت می شوند، بیشتر و بیشتر کوتاه می شوند و به طور کلی حداکثر 7 برابر امکان بازیافت آنها وجود دارد. چنین محصولات کاغذی "پایان خط" شامل محصولاتی مانند کارتن های تخم مرغ مقوایی است که دیگر قابل بازیافت نیستند.

  بهترین راه برای دفع این محصولات به روشی سازگار با محیط زیست، کمپوست کردن آنها است.

   

  کجا و چگونه کاغذ بازیافت کنیم؟


  در دسترس بودن برنامه های بازیافت در ایالات متحده و در سراسر جهان متفاوت است. اکثر جوامع و دفاتر در ایالات متحده حداقل برخی از نمرات کاغذ را در وانت کناری می پذیرند.

  اگر با برنامه های بازیافت محلی خود آشنا نیستید، از همسایگان خود سوال کنید.

  اکثر برنامه‌های بازیافت در کنار خیابان، هفته‌ای یک‌بار مواد قابل بازیافت را جمع‌آوری می‌کنند. برای جلوگیری از دفع ناخواسته در محل های دفن زباله، با برنامه محلی خود بررسی کنید تا روز مناسبی را برای بردن مواد ضایعاتی خود به کناره پیاده روی تعیین کنید.

  حتی اگر برنامه های بازیافت تا حد زیادی در سراسر ایالات متحده در دسترس است، کاغذ تقریباً 25 تا 33 درصد از تولید زباله سالانه ما را تشکیل می دهد.

  چه کاغذی را می توان بازیافت کرد؟


  تقریباً همه انواع کاغذ را می توان بازیافت کرد، از جمله مجلات، مقوای راه راه، کاغذ چاپگر، کاغذهای بسته بندی، روزنامه، کارتن های لبنی و آبمیوه مقوایی، پست مستقیم ناخواسته، دفترچه تلفن و موارد دیگر.

  به عنوان یک قاعده کلی، اگر می توانید کاغذ را پاره کنید، احتمالاً در برنامه پیکاپ کنار خیابان شما پذیرفته شده است.


  بسیار مهم است که با شرکت بازیافت خود بررسی کنید تا مشخص کنید کدام نوع از محصولات کاغذی قابل بازیافت هستند و کدام یک غیر قابل بازیافت هستند.

  به عنوان مثال، حوله های کاغذی و صفحات کاغذی استفاده شده را نمی توان بازیافت کرد زیرا حاوی ذرات غذا هستند. با این حال، در بیشتر موارد، چنین محصولات کاغذی را می توان در حیاط خلوت شما کمپوست کرد یا توسط شرکت مدیریت زباله محلی یا شهرداری شما کمپوست کرد.

  در زیر چند نکته برای افزایش قابلیت بازیافت کاغذ بازیافت آمده است:

  • بازیافت انواع خاصی از کاغذ، مانند کاغذهای پوشیده شده با پلاستیک موجود در جعبه های مواد غذایی منجمد، و کارتن های شیر و آب میوه در برخی مناطق محدود است.
  • اطلاعات حساس را با استفاده از یک نشانگر سیاه به جای خرد کردن کاغذ حذف کنید. خرد کردن کاغذ طول فیبر را کاهش می دهد، بنابراین تعداد دفعات بازیافت آن را کاهش می دهد.
  • جعبه های مقوایی را بشکنید تا در سطل بازیافت خود صرفه جویی کنید.
  • از خیس شدن کاغذ خودداری کنید زیرا باعث کاهش کیفیت کاغذ می شود. عاقلانه است که تمام ظروف پلاستیکی و شیشه ای را قبل از قرار دادن در سطل بازیافت بشویید و با هوا خشک کنید، اما از خیس شدن کاغذ جلوگیری کنید. اگر امکان بارندگی وجود دارد تا صبح صبر کنید تا سطل بازیافت را در کنار خیابان قرار دهید.

  چگونه کاغذ را در خانه بازیافت کنیم؟
  بازیافت کاغذ فقط برای کارخانه های کاغذ سازی نیست. شما همچنین می توانید با دنبال کردن چند مرحله ساده کاغذ را در خانه بازیافت کنید.

  در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید:

  • کاغذ باطله (هرگز از کاغذهای براق مانند مجلات استفاده نکنید)
  • اب
  • مخلوط کن
  • قاب عکس قدیمی
  • صفحه نمایش یا مش (محکم روی قاب عکس محکم شود)
  • پارچه یا اسفنج
  • تابه 13*9
  • دانه های گل وحشی یا سبزیجات برای تزئین (اختیاری)


  ابتدا صفحه یا توری را به یک قاب عکس قدیمی با استفاده از میخ، منگنه یا چسب بچسبانید تا یک قالب کاغذی درست کنید.

  سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

  • کاغذ را به قطعات کوچک بریزید و با آب گرم به مخلوط کن اضافه کنید. مخلوط را هم بزنید تا خمیر یک قوام یکدست شود.
  • قالب قاب عکس را در یک تابه 13 اینچ در 9 اینچ قرار دهید، سپس پالپ را داخل تابه بریزید. مطمئن شوید که قالب به خوبی پوشانده شده است، سپس قالب را به سمت بالا بکشید. دانه ها و گل های وحشی را می توان در این مرحله اضافه کرد - روی دانه ها را با کمی خمیر بیشتر بپوشانید تا کاملاً در کاغذ جاسازی شود.
  • با استفاده از یک حوله یا اسفنج، آب اضافی را فشار دهید و بگذارید کاغذ برای یک یا دو روز خشک شود. خمیر می تواند مستقیماً روی صفحه خشک شود یا قالب را برگرداند و بگذارید روی سطح دیگری خشک شود.
  • اختیاری: پس از استفاده، کاغذ را روی سطح خاک شل شده قرار دهید و با یک لایه نازک خاک بپوشانید. با آب بپاشید تا ناحیه را مرطوب نگه دارید و به بیرون آمدن دانه های خود نگاه کنید!

  نمونه هایی از محصولات کاغذی ضایعاتی


  محصولات کاغذی ضایعاتی در زندگی روزمره ما مورد استفاده قرار می گیرند و شما حتی ممکن است از استفاده از آن آگاه نباشید. در واقع، تخمین زده می شود که سالانه 200 میلیون تن کاغذ و مقوا از منابع کاغذ ضایعاتی تولید می شود. این مقدار زیادی کاغذ ضایعاتی است که می توان آن را به محصولات جدید تبدیل کرد!

  رایج ترین نمونه های محصولات ساخته شده از کاغذ ضایعاتی عبارتند از: کاغذ چاپ سفید، دستمال توالت و دستمال کاغذی، حوله و دستمال کاغذی، کارت تبریک، مقوا و مجله و روزنامه.

  کتاب های ساخته شده از کاغذ ضایعاتی
  خرده فروشان خلاق نیز اقلام دیگری را می فروشند که به طور سنتی از کاغذ ضایعاتی ساخته نشده اند. به عنوان مثال، ده هزار روستا گلدان های گل، قاب عکس، ساعت و سایر صنایع دستی ساخته شده از کاغذ ضایعاتی را می فروشند.

  تنها در ایالات متحده، هر سال تقریباً 1 میلیارد درخت کاغذ دور ریخته می شود.

  در حال حاضر کل مقدار چوب و کاغذی که هر ساله دور ریخته می شود برای گرم کردن 50000000 خانه به مدت 20 سال کافی است.


  اگر می‌خواهیم محیط طبیعی را برای فرزندان و نوه‌های خود حفظ کنیم، هر یک از ما باید در برابر زباله‌های بی‌ضروری موضعی اتخاذ کنیم و متعهد به بازیافت کاغذی باشیم که استفاده می‌کنیم.

  آیا امروز متعهد به کاهش، استفاده مجدد و بازیافت کاغذ در خانه ها و دفاتر خود خواهید شد؟

  © 2023 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.