تخلیه هوایی بلیط هواپیما مشهد شیراز COVID-19

    همین هفته، JetBlue اعلام کرد که قصد دارد تا ژوئیه 2020 در تمام پروازهای داخلی بی‌کربن شود و همچنین اعلام کرد که قصد دارد پروازهای خود را با سوخت پایدار هوانوردی  بلیط هواپیما در اواسط سال 2020 در پروازهای فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو آغاز کند.

    طبق گزارش یاتا، خطوط هوایی به شدت به پلاستیک های یکبار مصرف با بیش از 5 میلیون تن زباله کابین در یک سال متکی هستند. ابتکارات اخیر از مقابله با انتشار کربن تا کاهش پلاستیک های یکبار مصرف چه در زمین و چه در داخل پرواز، نشان می دهد که خطوط هوایی و فرودگاه ها در تلاش های خود برای کاهش تأثیر آنها بر محیط زیست متحد هستند. با این حال، بسیاری در مورد چالش‌های یافتن جایگزین‌های سبز مناسب برای همه پلاستیک‌های یک‌بار مصرف، که برای جلوگیری از مصرف سوخت بالاتر نیز سبک وزن هستند، صحبت کرده‌اند. الزامات قانونی برای دفع برخی از مواد نیز یک عقب نشینی است. اما آنچه مشهود است این است که این صنعت تلاش های زیست محیطی خود را افزایش سال 2020 سالی حیاتی برای صنعت هوانوردی برای افزایش تلاش های پایداری خود خواهد بود. طبق گزارش یاتا، هوانوردی 2 درصد از انتشار کربن در جهان را تشکیل می دهد و اگر ترافیک هوایی تا سال 2037 رشد 8.2 میلیارد مسافری را برآورده کند، این تعداد می تواند دو برابر شود. (CORSIA) توسط آژانس سازمان ملل ICAO در سال گذشته راه اندازی شد که یک توافق بین المللی برای کاهش این انتشارات است. برای رعایت این قوانین، همه خطوط هوایی اکنون ملزم به نظارت و گزارش انتشار کربن خود هستند.

    به عنوان مثال، در نوامبر سال گذشته، easyJet اعلام کرد که قرار است به اولین شرکت هواپیمایی بزرگ جهان تبدیل شود که پروازهای کربن صفر خالص بلیط هواپیما مشهد تهران  را در کل شبکه خود انجام می دهد، پس از اعلام اینکه تمام انتشار سوخت جت را جبران می کند. این اقدام از دیگر تعهدات خطوط هوایی مانند بریتیش ایرویز پیشی گرفت، که شرکت مادر آن، IAG، قول داده بود تا سال 2050 کربن خنثی کند و سال آینده شروع به جبران همه پروازهای داخلی کند.

    © 2022 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

    Please publish modules in offcanvas position.