مهاجرت به کانادا در حال حاضر، بیشترین متقاضیان را در جهان به خود اختصاص داده است. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، به سایت گوتوتی‌آر (go2tr.com) مراجعه کنید. تحصیل در کانادا از روش‌های بسیار عالی مهاجرت محسوب می‌شود و در لیست سریع‌ترین روش‌های موجود قرار دارد. سفارت کانادا نوبت‌های خیلی طولانی ندارد و اگر مدارک و شرایط شما برای مهاجرت تحصیلی به این کشور آماده باشد، می‌توانید به راحتی وارد این کشور شوید . دانشجویانی که حداقل برای مدت ۲ سال در یک مقطع تحصیلی در کانادا تحصیل می‌کنند، می‌توانند برای اقامت موقت (کار و تحصیل) و اقامت دائم (pr) کانادا اقدام کنند. تعدادی از برنامه‌ها وجود دارد که اقامت دائم کانادا را برای دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی ارائه می‌دهد:

  1. کلاس تجربه کانادایی

دانشجویان خارجی که در یک مقطع تحصیلی حداقل ۲ ساله تحصیل کرده‌اند، می‌توانند تحت این برنامه واجد شرایط دریافت اقامت شوند. دانشجوی خارجی باید تحصیلات خود را را در دانشگاه کانادا به پایان رسانده و مدرک تحصیلی را دریافت کرده باشد. علاوه بر این، حداقل باید ۱۲ ماه بصورت تمام‌وقت و ماهر کار کرده باشد. باید، سابقه کار پس از فارغ‌التحصیلی به دست آمده باشد و کارآموزی بدون مزد، سابقه کار محسوب نمی‌شود. برای کار، دانشجو باید مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) بگیرد که به دانشجویان بین‌المللی که از دانشگاه‌های کانادایی فارغ‌التحصیل می‌شوند، داده می‌شود. PGWP به دارنده اجازه می‌دهد تا تعداد ساعات دلخواه، در هر کجای کانادا کار کند و فارغ‌التحصیلان واجد شرایط را قادر می‌سازد تا تجربه کار ارزشمندی در کانادا کسب کنند. با داشتن سابقه کار کافی در کانادا، بسیاری از اتباع خارجی، واجد شرایط برنامه‌های اقامت دائم کانادا می‌شوند.  PGWPبرای مدت زمان طولانی‌تر از مدت تحصیل متقاضی در کانادا صادر نمی‌شود و برای دوره زمانی بین هشت ماه تا سه سال معتبر است.

 

2- کلاس تجربه کبک

دانشجویان خارجی که در کبک تحصیل کرده و مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا را گذرانده‌اند و دارای مهارت متوسط در زبان فرانسه هستند، می‌توانند تحت این برنامه، بدون هیچ‌گونه تجربه کاری، واجد شرایط اقامت شوند!

3- برنامه های نامزد استانی

استان‌هایی مانند بریتیش، کلمبیا، آلبرتا، مانیتوبا، ساسکاچوان، انتاریو، نیوفاندلند، جزیره پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا همگی برنامه‌هایی برای دانشجویان خارجی دارند که در یکی از مقاطع تحصیلی در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند. برخی از این برنامه‌ها نیاز به پیشنهاد شغلی یا سابقه کار در استانی که مدرک اخذ شده است دارند، در حالی که برای برخی دیگر از برنامه‌ها نیاز نیست. مزیت این برنامه‌ها این است که متقاضیان می‌توانند اقامت دائم کانادا را سریع‌تر از سایر برنامه‌ها دریافت کنند.

 

به محض تأیید شخص برای اقامت دائم کانادا، وی واجد شرایط درخواست کارت اقامت دائم کانادا می‌شود. بیشتر کارت‌های اقامت دائم، پنج سال اعتبار دارند. بنابراین توصیه می‌شود که تاریخ انقضا کارت خود را بررسی کنید و ظرف شش ماه از انقضا کارت خود، برای تمدید کارت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. برای حفظ وضعیت اقامت در کانادا، شخص باید یک تعهد اقامت داشته باشد. تعهد اقامت، به حضور فیزیکی شخص در داخل کانادا برای مدت زمان مشخصی اشاره دارد. تعهد اقامت کانادا برای اقامت دائم، فرد را ملزم می‌کند حداقل در مدت ۵ سال ۷۳۰ روز در داخل کانادا حضور فیزیکی داشته باشد.

برای مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی کانادا می‌توانید با موسسه گوتوتی‌آر تماس بگیرید تا در اولین فرصت، امکان مهاجرت به این کشور را برایتان فراهم سازند.