یک کلیشه آشنا ، اگر فرسوده باشد ، صاحبان توسعه را به عنوان هزینه های وسواس انگیز و خصمانه با مقررات ، تولید نسل در محراب مهندسی ارزش و انتخاب اجاره کلایمر ان ، مهندسان و پیمانکاران در کارنامه خود برای تحویل سازه گستر سهند ها در بودجه های بسیار فشرده نشان می دهد.

جایگزین داربست ان ، قابل درک است که خود را چنین نمی بینند. تصویری ظریف تر از نظر سنجی افتتاحیه BD + C درباره توسعه دهندگان جایگزین داربست در مورد انتظارات آنها از شرکای AEC خود نشان می دهد. مطمئناً ، کنترل هزینه در نظر گرفتن هر سازه گستر سهند مهم است. و برخی از جایگزین داربست ان ناامیدی خود را از یافتن تیم های مشترکی که به نگرانی های آنها درباره هزینه گوش می دهند ابراز داشتند - و بر این اساس مشکلات را حل می کنند.

جایگزین داربست انی که به این نظرسنجی پاسخ دادند همچنین نشان می دهند که آنها به تیم های AEC متمایل هستند که آنها را در معرض محصولات جدید ، نوآوری ها و روش های تحویل قرار می دهد که ساخت و ساز کلایمر را کارآمد تر می کند. مدیریت انرژی ، سلامتی سرنشینان و سلامتی از اولویت هایی است که جایگزین داربست ان انتظار دارند شرکای AEC در طراحی و مهندسی آنها ادغام شوند.

مشکلات کلایمر قبل از بروز آنها

وقتی از جایگزین داربست ان در مورد عوامل اصلی محدودیت توسعه کلایمر شد ، جایگزین داربست ان در دسترس بودن و هزینه سرمایه را برای تأمین مالی سازه گستر سهند ها ، مقررات و عدم اطمینان اقتصادی شناسایی کردند. جایگزین داربست ان کنترل چندانی بر روی هیچ یک از این موانع احتمالی ندارند ، بنابراین با انتخاب شرکت های AEC برای کار کردن ، تأثیر آنها بر روند سازه گستر سهند بسیار بیشتر می شود.

این بررسی اختصاصی BD + C از 156 جایگزین داربست و توسعه دهنده کلایمر ، نیازهای متغیر و مبرم این گروه بسیار تأثیرگذار را بررسی می کند. از بودجه سازه گستر سهند تا خدمات مشتری به طراحی ، ساخت و بهره برداری ، این تحقیق روندهای نوظهور ، نوآوری ها و بزرگترین خواسته ها و نیازهای صاحبان / توسعه دهندگان را تجزیه می کند. این بررسی شامل موارد زیر است:
• آنچه جایگزین داربست ان / توسعه دهندگان در یک شرکت AEC جستجو می کنند
• بزرگترین چالش های توسعه
• استراتژی های برتر بهداشت / سلامتی / زیست محیطی در سازه گستر سهند ها
• بزرگترین نوآوری که در سازه گستر سهند ها اجرا شده است
• پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19.

همانطور که جایگزین داربست ان مناسب شرکای خود را ارزیابی می کنند ، معیارهای آنها بر اساس توانایی یک شرکت AEC برای تکمیل یک سازه گستر سهند ، عملکرد قبلی آن و چگونگی تعامل مناسب با مشتریان است. حداقل یکی از جایگزین داربست ان گفته است که شرکت وی تیم های طراحی و مدیریت ساخت را بر روی مهارت های همکاری آنها آزمایش می کند ، که "منجر به تیم هایی شده است که به نیازهای صاحبان و امکانات طراحی گوش می دهند ، بسیاری از مشکلات مانند دوام ، تعمیر و نگهداری کم ، و سهولت دسترسی. "

اما برخی از جایگزین داربست ان تحت تأثیر برخی از جنبه های تخصص شرکت های AEC باقی نمی مانند. یک جایگزین داربست از عدم درک کافی بسیاری از شرکت ها از قانون قرارداد ابراز تاسف کرد. جایگزین داربست دیگری مشاهده کرد که سازندگان ، اجاره کلایمر ان و طراحان "باید هوشمندانه تر" در مورد تلفیق اجاره کلایمر "شگفت انگیز" در کلایمر ها ، که به گفته این جایگزین داربست "کلید ایجاد محیط جدید ساخته شده" باشد.

یک جایگزین داربست که برای سرویس جنگل ایالات متحده کار می کند ، خاطرنشان کرد که آژانس وی در تلاش است تا شرکت های پیچیده اجاره کلایمر AEC با اعتبار LEED یا Green Globes را برای طراحی و ساخت سازه گستر سهند های کوچک برای مناطق روستایی پیدا کند.

کلایمر جایگزین داربست

توسعه دهندگان بیشتر این نکته را عقلانیت می دانند که کلایمر ها از نظر انرژی و پایدار هستند ، اما در کمترین زمان ممکن مجوز دارند. یک جایگزین داربست با تأیید از "حداقل برنامه مورد نیاز برنامه" برای دستیابی به گواهینامه LEED Gold در 30 کلایمر دانشگاه صحبت کرد که منجر به کاهش 30 تا 35 درصدی استفاده از انرژی سایت و 18-30 درصدی در مصرف آب شد.

استراتژی های برتر محیط ، بهداشت و سلامتی که صاحبان نظرسنجی انتظار دارند شرکای خود ارائه دهند شامل مدل سازی مرتبط با انرژی ، محصولات و سیستم ها و بهینه سازی مکانیک است.

با تشکر از همه گیری ویروس کرونا ، بهره وری و پایداری انرژی کادرهای انتخاب لیست ضروری تری برای ایجاد محیط های سالم و کم مصرف هستند. این لیست دامنه ای را از به روزرسانی سیستم های برای کیفیت بهتر هوا ، تا تراشیدن فضاهای سلامتی در داخل کلایمر اجرا می کند.

جایگزین داربست ی که 18 ماه از سازه گستر سهند چهار ساله بیمارستان 615 میلیون دلاری در پنساکولا ، ایالت فلوریدا گذرانده بود ، چگونگی "مکث برای تأمل" در مورد شیوع COVID-19 را بازگو کرد ، و سپس "تعدیلات زیادی" در طراحی این سازه گستر سهند انجام داد که ظرفیت مراقبت های ویژه کلایمر ، در دسترس بودن اتاق انزوا را لمس کرد و فضای دفتر آن را کاهش داد.

جایگزین داربست دیگری اظهار داشت: "باید تأکید بیشتری بر سلامتی و سلامتی افراد شود ، که به نوبه خود موجب تقویت جوامع قوی تر ، زنده و پایدارتر و همچنین بازگشت سرمایه (ROI) بالاتر می شود." یک جایگزین داربست توسعه دهنده که شرکتش در پارک های موضوعی تخصص دارد گفت که ROI بیشتر از پس انداز آب و انرژی استفاده می شود. جایگزین داربست دیگری سازه گستر سهند های خود را کاملاً به پمپ های حرارتی و 100٪ کلایمر های برقی منتقل کرده است (به جز زیرزمین ها و گاراژها) و کیفیت هوای داخل را به حداکثر می رساند.

هزینه ناگزیر در پس زمینه این تصمیمات است. هنگام تزریق این استراتژی ها به یک سازه گستر سهند ، یک جایگزین داربست گفت که او از تیم سازه گستر سهند خود "منطقی" را می خواهد که اهداف و منابع بودجه را متعادل کند. صاحب دیگری از "کمبود حرفه ای" توسط تیم های طراحی که "پایداری" را "با توجه صفر به هزینه های سرمایه" وسواس می کنند صحبت کرد. جایگزین داربست سوم گفت که دستیابی به انرژی خالص و پایداری در کلایمر ها ، گرچه از نظر زیست محیطی مسئولیت پذیر است ، اما دشوار است زیرا هزینه های آنها بر اجاره تأثیر می گذارد و بنابراین تمایل موسسات مالی برای وام دادن به چنین سازه گستر سهند هایی.

"جدید" در چشم فروشنده کلایمر

راه حل های انرژی و زیست محیطی منافع جایگزین داربست ان را در چند سال گذشته برانگیخته است. هر چیزی که تکنولوژیک باشد توجه جایگزین داربست ان را نیز جلب کرده است. به عنوان مثال ، یکی از جایگزین داربست ان در مورد تبدیل سیستم آب سرد به یک سیستم گرمای پایین درجه حرارت با جریان دادن آب از طریق یک کندانسور سطحی صحبت کرد. دیگری اخیراً ادغام تمام سیستم های کلایمر ی در یک رابط گرافیکی را آغاز کرده است.

فقط انتظار نداشته باشید که صاحبان آن پیشگام باشند. از جمله محصولات و تکنیک های کلایمر ی که آنها به عنوان "نوآوری" عنوان کردند ، دیوارهای بتونی کج برای ساختن دفاتر ، طراحی سه بعدی برای تشخیص برخوردها و نور UV برای کنترل عفونت بود.

فقط می توانیم حدس بزنیم که چرا تعداد کمی از جایگزین داربست ان از پیش ساخته یا طراحی و ساخت مدولار به عنوان چیزی که آنها امتحان کرده اند یا حداقل در حال تماشای آن هستند نام برده اند. یک فکر این است که هیچ یک از ساخت و سازهای غیر مسکونی در حد پیش بینی نشده است. به احتمال زیاد ، جایگزین داربست ان ممکن است پیش ساخته یا مدولار را به عنوان یک چیز جدید تصور نکنند ، زیرا سازه گستر سهند های بیشتری برای مقابله با کمبود نیروی انسانی در داخل و کنترل هزینه ها به تولید خارج از سایت تبدیل شده اند.

لیست های خواسته های جایگزین داربست ان می تواند ویرایشگرانه باشد. یک جایگزین داربست دوست دارد دستگاهی را ببیند که کیفیت هوای داخل خانه را اندازه می گیرد ، مانند دماسنج دما را اندازه گیری می کند. مورد دیگری هوس هیدروژن تولید کننده های پشتیبان (که برخی از شرکت ها ، از جمله مایکروسافت ، مدتی است از آنها استفاده می کنند) است. چندین جایگزین داربست ربات ها را در لیست خواسته های خود قرار می دهند. برخی دیگر منتظر گزینه های کم هزینه تر برای مطابقت با استانداردهای Passive House و تولید همزمان ، ذخیره سازی برق ، حتی دیوار پرده برای ساخت قطب شمال هستند

برخی از جایگزین داربست ان روش های تحویل متناوب را ذکر کرده اند که تکمیل سازه گستر سهند ها را یکنواخت و هزینه ها را کاهش می دهد. "یک قرارداد چند جانبه IPD ناب که شامل تجهیزات و مواد حیاتی مهم به عنوان امضا کنندگان" قرارداد رویایی یکی از جایگزین داربست ان است. جایگزین داربست دیگری مشاهده کرد که "تیم ها هنگام استفاده از مشارکت مشترک ساختاریافته در انواع سازه گستر سهند ها نشان داده اند که با حفظ کیفیت یا افزایش کیفیت می توان در وقت و پول صرفه جویی کرد.

صاحبان توسعه همچنین روش های بهتری را برای ردیابی سازه گستر سهند ها در حین ساخت و بعد از ساخت می خواهند. یک جایگزین داربست "Google Street View" را برای سایت های کلایمر ی در نظر گرفته است که به تیم ها امکان می دهد از راه دور پیشرفت و کنترل کیفیت را کنترل کنند ، شاید از طریق هواپیماهای بدون سرنشین یا روبات های مجهز به دوربین

داشبورد و مراکز فرماندهی برای مدیریت برنامه نویسی کلایمر و به دست آوردن داده های زمان واقعی برای ارزیابی عملکرد آن ، مورد قبول صاحبان قرار می گیرند ، به ویژه هنگامی که در مناطقی مانند روشنایی و جریان هوا تغییراتی ایجاد می شود. یکی از جایگزین داربست ان در مورد داشبورد گفت: "همیشه بدست آوردن داده ها و نمایش آنها برای اینکه دیگران بتوانند آن را درک کنند ، همیشه مشکل است